اخلاق و فضائل

آگاهی امام علی از تمامی حوادث تا قیامت

بِسْمِ اللّهِ الْرَّحْمنِ الْرَّحیمْ
سلمان فارسی گوید : امیرالمؤمنین علیه السلام فرمود :
علم منایا (تاریخ و کیفیت نابودی افراد) و علم بلایا (بلاهائی که بر افراد یا جوامع نازل می شود) و علم وصایا (سفارشهای پیامبر اکرم صلی الله علیه وآله ) و علم انساب (پدر و مادر و اجداد هر کسی ) و همچنین فصل الخطاب (داوریها یا حقایق ) و میلاد اسلام و کفر (تاریخ مسلمان و کفار) نزد من است .
منم آن صاحب میسم (میسم وسیله ای است آهنی که حیوان را با آن علامت می گذارند و گویا منظور حضرت این است که ولایت حضرت ، علامت ایمان و انکار آن علامت کفر است ، و شاید هم این معنی در آخرت به صورت محسوس در چهره افراد ظاهر گردد)
منم آن فاروق اکبر (جداکننده بزرگ حق از باطل ) و دولت دولتها ، از من بپرسید از تمامی حوادثی که تا روز قیامت به وقوع خواهد پیوست و از هر آنچه قبل از من انجام گرفته و از آنچه اکنون در زمان من واقع می گردد تا آنگاه که خداوند عبادت می شود . (۳۴)
و چون از حضرتش در مورد علم پیامبر اکرم صلی الله علیه وآله سؤ ال شد فرمود : پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله به تمامی آنچه پیامبران می دانستند و به هر آنچه بوده و هست را تا قیامت عالم بود ، سپس فرمود :
سوگند به آنکه جانم به دست اوست من می دانم علم پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله را و آنچه بوده و آنچه هست میان من تا قیامت . (۳۵)
برگرفته از کتاب پیشگوییهای امیر المومنین علیه السلام نوشته آقای سید محمد نجفی یزدی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *