معجزات و کرامات

آگاهی امام علی از مرگ سلمان و طی الارض حضرت

بِسْمِ اللّهِ الْرَّحْمنِ الْرَّحیمْ
جابر انصاری گوید : امیرالمؤمنین علیه السلام با ما نماز صبح را در مدینه خواند ، پس از آن روی مبارک را به طرف ما کرده فرمود : خداوند اجر شما را در مرگ برادرتان سلمان عظیم گرداند ، آنگاه حضرت عمامه پیامبر صلی الله علیه وآله وسلم را بر سر گذارد و بر استری به نام عضبا سوار شد و به قنبر فرمود :
ای قنبر ده قدم به شمار ، قنبر گوید : ده قدم شمردم خود را بر در خانه سلمان در مدائن دیدم .
زادان (گویا همشهری سلمان بوده است ) گوید : وقتی زمان وفات سلمان نزدیک شد به او گفتم : چه کسی تو را غسل می دهد ؟ گفت : آنکه پیامبر صلی الله علیه وآله وسلم را غسل داد (یعنی حضرت علی علیه السلام ) گفتم : تو در مدائنی و علی در مدینه گفت : ای زادان وقتی چانه مرا بستی ، صدای در را می شنوی .
زادان گوید : چون چانه او را بستم ناگاه صدای درب را شنیدم ، بلافاصله در را باز کردم دیدم امیرالمؤمنین علی بن ابیطالب است فرمود : ای زادان سلمان فوت کرد ؟
عرض کردم : آری حضرت داخل شد و پارچه را از صورت سلمان برگرفت در این حال سلمان تبسمی کرد ! حضرت فرمود :
خوشا به حال تو ای بنده خدا ، وقتی نزد پیامبر صلی الله علیه وآله وسلم رفتی مصیباتی را که بر برادرت وارد شده بگو ، سپس حضرت مشغول کارهای او شد (غسل و کفن و نماز) وقتی حضرت بر سلمان نماز می خواند تکبیری با عظمت از حضرت شنیدم و با حضرت دو مرد را دیدم یکی جعفر (طیار برادر گرام حضرت امیر علیه السلام ) و دیگری خضر پیامبر علیه السلام بود و همراه هر کدام از جعفر و خضر هفتاد صف از ملائکه در نماز بر سلمان حاضر شدند در هر صفی یک میلیون فرشته بود . (۳۳۵)
برگرفته از کتاب پیشگوییهای امیر المومنین علیه السلام نوشته آقای سید محمد نجفی یزدی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *